Overbodig verbod op erehagen bij uitvaart

0 39
De VVD fractie in de gemeenteraad van Ermelo heeft het College van Burgemeester & Wethouders verzocht het recent afgekondigde verbod op erehagen bij uitvaart in te trekken. “De maatregel valt niet binnen de landelijke afspraken, waarin de anderhalve meter de kern vormt. Wij vinden het een misplaatste beperking in het betonen van respect aan een overleden dierbare,” stelt Herma van der Weide-van ’t Hof. “Wij verwonderden ons over deze extra beperkende maatregel, die wij gisteren aantroffen op de gemeentepagina in het Ermelo’s Weekblad.”
 
Ter voorkoming van de verspreiding van het Coronavirus zijn landelijk eenduidige maatregelen genomen, die de burgers beperken in hun vrijheid van handelen. “Het heeft geen pas dat er op gemeentelijk niveau nog extra beperkingen aan worden toegevoegd. Het vormen van een erehaag met anderhalve meter onderlinge afstand is met niets anders te vergelijken, niet met een huwelijksvoltrekking of met een sportwedstrijd. Wat we zien is dat mensen bij de supermarkt of de bouwmarkt respectvol en verantwoordelijk gedrag tonen. Bij een uitvaart zal dat beslist ook zo zijn. Bovendien staat iedereen dan stil. Een extra beperking bij uitvaarten is een betutteling, die verantwoordelijke burgers kunnen missen als kiespijn,” poneert de VVD fractievoorzitter. “Een uitvaart is maatwerk en kan zeker goed en met verantwoordelijkheid worden georganiseerd. Uitvaartondernemers zullen dit zeker goed begeleiden. Daarom is een extra beperking volstrekt overbodig.” 

Gerelateerde artikelen:

Geef een reactie

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Postadres:
Raadhuisplein 9, 3851NT Ermelo
E-mailadres: info@vvdermelo.nl