VVD fractie Ermelo stelt vragen aan College

0 53

Fractievertegenwoordiger Piet Woltman heeft namens de VVD vragen gesteld aan het College van Burgemeester & Wethouders over de wijze waarop de gemeente Ermelo omgaat met gegevensverwerking middels cookies en over de toeristische verhuur van eigen woningen in de gemeente.

Een artikel in De Volkskrant met als titel “Gemeenten slordig met data website bezoekers” is de aanleiding voor Piet Woltman om de situatie te Ermelo te monitoren. In de Privacy verklaring van de gemeente Ermelo staat met betrekking tot cookies, dat elk bezoek aan de website de gegevens worden vastgelegd, o.a. IP-adres en functionele cookies. De VVD heeft de volgende vragen gesteld: 1. Wat wordt verstaan onder functionele cookies? Graag toelichten. 2. Worden er tracking cookies of third party cookies toegepast op de gemeentelijke website? 3. Zo ja, op welke termijn zullen deze tracking of third party cookies worden verwijderd?

Een uitspraak van de Raad van State dat het toeristisch verhuren van woningen vergunning plichtig is, is aanleiding voor de VVD fractie om vragen te stellen over de situatie in Ermelo.

Het Ministerie van Binnenlandse Zaken stelt namelijk dat voordat een verbod op vakantieverhuur geldt, de gemeenten hiervoor de keuze moeten maken welke gebouwen of wijken worden aangewezen waarvoor een vergunning nodig is. Hierbij speelt dat de gemeente moet motiveren of er sprake is van schaarste waardoor verhuur aan toeristen wordt beschouwd als woningonttrekking.

De VVD fractie vraagt naar aanleiding van de uitspraak van de Raad van State aan de gemeente: 1. Heeft de gemeente Ermelo een beeld van hoeveel niet-vakantiewoningen toeristisch worden verhuurd? 2. Heeft de gemeente Ermelo vastgesteld of er bij toeristisch verhuur sprake is van woningonttrekking in verband met schaarste aan woonruimte? 3. Zo ja, zijn er vergunningen afgegeven voor toeristisch verhuur van niet-vakantiewoningen en hoeveel? 4. Zo neen, ziet het college het als een probleem dat niet-vakantiewoningen toeristisch worden verhuurd.

 

Gerelateerde artikelen:

Geef een reactie

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Postadres:
Raadhuisplein 9, 3851NT Ermelo
E-mailadres: info@vvdermelo.nl